Severní energetická a.s.Do nového roku vstoupí nová skupina Sev.en

13.12.2017

Pod jednou společnou značkou Skupina Severní energetická (Sev.en group) začnou od Nového roku působit sloučené skupiny Czech Coal a Severní energetická. Nový název skupiny odráží fakt, že se jedná o energetickou skupinu, v níž jsou zastoupeny společnosti zaměřené na těžbu uhlí i výrobu elektřiny a tepla. Sjednotí se rovněž loga některých členů skupiny. Kromě názvu společnosti je bude tvořit také symbolická sedmička.

Se vznikem nové skupiny Sev.en group přichází i další významná změna, která odděluje výrobu a obchod. Těžební společnosti Severní energetická a Vršanská uhelná se zaměří výhradně na těžbu a úpravu uhlí.

Veškeré činnosti v oblasti komoditního obchodování, které jsou v současné době rozdělené mezi několik subjektů skupiny, postupně převezme nově vzniklá obchodní společnost - Sev.en Commodities AG.

Výrazně se rozšíří také portfolio sdílených služeb, které poskytuje jednotlivým členům skupiny společnost Coal Services. Dosud se zde soustředily zejména ekonomické a personální služby. V novém organizačním uspořádání se značně posílí technické činnosti pro těžební společnosti.


zpět

© 2018 - Seven Energy |   Mapa webu