Severní energetická a.s.Stádo krav na výsypce se rozrůstá

Most, 6. dubna 2018 - Stádo krav, které našlo domov na vnitřní výsypce lomu Vršany, se utěšeně rozrůstá. Po rekultivovaných plochách pobíhá s nástupem jara jedenáct telat a do konce dubna by jich mohlo být až kolem dvaceti.

Společnost Rekultivace ze skupiny Seven Energy Pavla Tykače připojila loni ke stádu čtyřiceti krav býka a podle posledních veterinárních vyšetření byly všechny až na dvě výjimky březí. Letos by měl býk, pojmenovaný Bohoušek, dostat posilu, takže by se stádo do budoucna mohlo rozrůst až na 100 kusů. „Nákup dalších krav již neplánujeme. V současné době máme odděleně ustájených pět jaloviček, což je základ pro budoucí rozvoj stáda,“ uvedl Tomáš Šolar, ředitel společnosti Rekultivace.

Společnost Rekultivace, která se o čtyřicetihlavé stádo stará, pořídila první dvacítku krav plemena Masný simentál na sklonku roku 2016. Vybrané plemeno je charakteristické svou přizpůsobivostí a nenáročností. Krávy se prakticky celý rok pasou na rekultivovaných plochách, pouze na zimu je pro ně přímo na pastvině připraven přístřešek, kde najdou útočiště při nepříznivém počasí. Spásají zhruba padesátihektarovou zatravněnou plochu vnitřní výsypky lomu Vršany, která je zabezpečena ohradníky, aby se skot nedostal do bezprostřední blízkosti těžebních strojů. 

 


 

Kontakt:

Gabriela Sáričková Benešová
mluvčí Seven Energy

Tel: +420 476 203 141
GSM: +420 725 327 758
mluvci@7group.cz
www.7.cz


zpět

© 2018 - Seven Energy |   Mapa webu